Bez maski to nowa jakość mediów
Mecz o wszystko, czyli Polska - Senegal - Zapowiedź meczu MŚ 2018
BezMaski.pl to portal wolnych dziennikarzy. Prezentujemy informacje bez maski, bez jakiejkolwiek cenzury. Niezależne opinie dziennikarskie.

Zapowiedź meczu MŚ 2018 - Polska vs Senegal. Dlaczego będzie to dla nas mecz o wszystko?

2018-06-12 23:44

Zapowiedź meczu Polska   Senegal? Jakie są oczekiwania kibiców?Reprezentacja Polski rozpocznie swoją przygodę na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji meczem z Senegalem. Dysponujemy najmocniejszym możliwym składem, ponieważ prawdopodobnie wróci do gry także Kamil Glik, który borykał się z kontuzją po przygodzie z siatkonogą. Nie ma wątpliwości, że w pierwszym składzie wystąpi Robert Lewandowski, a także Kamil Grosicki, bowiem stanowią oni o sile naszej ofensywy. Mecz Polska - Senegal to jednak nie będzie dla naszych reprezentantów spacerek. Jedna mała pomyłka i Polska może wylecieć z turnieju. Co ciekawe Polska jest w tym meczu faworytem, a obecny kurs na zwycięstwo naszych to 2,35. Nie jest to jednak jednoznaczna wycena, dlatego może się tu zdarzyć wszystko.

Senegal ma jedną gwiazdę   Sadio ManeW przypadku porażki z Senegalem awans do kolejnej rundy wydaje się mało realny. W kolejnym meczu spotykamy się z Kolumbią, w której szansę na punkty mamy niestety nikłe. W takiej sytuacji ostatni mecz z Japonią byłby tylko formalnością, a Polska podchodziłaby do tego meczu bez szansy na awans. Bukmacherzy wycenili szansę na wygraną grupy przez Kolumbię na 2,37, ale kolejnym faworytem do tego tytułu jest Polska z kursem 2,75. Jeśli Polska chce się liczyć w walce o awans to musi przynajmniej zremisować z Senegalem, a ci mają kim postraszyć. Nikomu nie trzeba przedstawiać gracza Liverpoolu, finalisty Ligi Mistrzów, któremu nawet udało się w tym meczu strzelić bramkę, czyli Sadio Mane. Gdyby grał on w reprezentacji Polski, byłby to drugi najdroższy gracz naszego zespołu wg transfermarkt z wartością 70 mln. euro. Ogólnie cały Senegal jest zresztą warty więcej niż reprezentacja Polski. Różnica wynosi ponad 20 mln. euro na korzyść Senegalu. Jednak wg rankingu FIFA, to Polska jest na 8 miejscu, natomiast Senegal zajmuje dopiero 27 miejsce. Innym ciekawym graczem jest wychowanek Barcelony, czyli Keita Balde. W zasadzie Senegal w każdej formacji posiada gracza światowej klasy, a w Polsce to niestety nie jest już takie oczywiste.

Nie mamy najlepszego przeczucia jeśli chodzi o mecz Polska - Senegal, bowiem ci drudzy prezentują bardzo siłowy futbol. Tymczasem Polska obrona ma jeszcze wiele do nadrobienia jeśli chodzi o aspekty fizyczne. Warto zapoznać się z przewidywaniami ekspertów. Znany i lubiany portal Betsite.pl przewiduje wynik meczu Polska - Senegal na 2-1. Warto poznać typy bukmacherskie na ten mecz prezentowane przez serwis LigaTyperow.pl, w którym użytkownicy mają szansę przedstawić swoje przewidywania. Jak na razie zdecydowaną przewagą w wirtualnym typerze cieszy się Polska.